wszystkie pola obowiązkowe

Produkcja kurcząt

KURY W WIELKOPOLSKIEJ SPÓŁCE DROBIARSKIEJ "DROB" S.A.

 

Wielkopolska Spółka Drobiarska Drob S.A. jest producentem brojlerów czyli piskląt kurzych mięsnych, kurek z przeznaczeniem na towarowe stada znoszące jaja konsumpcyjne oraz ogólnoużytkowych na potrzeby wsi .

  Największą i dynamicznie rozwijającą się gałęzią jest produkcja brojlerów. Dla uzyskania doskonałego surowca firma nasza wybrała najlepsze na świecie materiały hodowlane Ross, Cobb, jak również nowoczesne technologie zarówno na fermach jak i w zakładach wylęgowych.

Jak podają wyniki wielu testów i własne obserwacje brojlery powstałe z tych stad reprodukcyjnych są genetycznie zaprogramowane na najszybszy przyrost masy mięśniowej, doskonałą przeżywalność i bardzo dobrą konwersję paszy. Imponujące są również u tych brojlerów parametry poubojowe, szczególnie wydajność rzeźna a co najważniejsze wysoki uzysk mięśni piersiowych.

Dla pełni wykorzystania potencjału genetycznego niezbędne jest również utrzymanie warunków środowiskowych na optymalnym poziomie oraz organizacja pracy w połączeniu z profilaktyką i kontrolą weterynaryjną.

Ferma w Dąbrówce Kościelnej w ciągu roku prowadzi dwa cykle odchowu stad reprodukcyjnych do 18-tego tygodnia życia ptaków w ilości po 35 tysięcy kurek. Wszystkie zabiegi w czasie odchowu a więc utrzymanie odpowiednich programów żywieniowych, świetlnych, weterynaryjnych oraz odpowiedniej selekcji doprowadzają do dojrzałości płciowej i wywołania nieśności na najwyższym poziomie jakościowym i ilościowym.

Spółka "Drob" kooperuje również z fermami reprodukcyjnymi, które odbierają odchowane kury z Dąbrówki Kościelnej a w okresie produkcji stad dostarczają jaja wylęgowe do jej zakładów wylęgowych.

Jaja wylęgowe w  ZWD Tulce poddawane są inkubacji zgodnie z technologią Petersime. Uzyskane pisklęta po odpowiedniej selekcji trafiają na fermy towarowe za pośrednictwem specjalistycznego transportu. Ich doskonała wartość biologiczna pozwala tam w pełni wykorzystać ich możliwości użytkowe.

 

tel. 61 872-76-77
tel. 61 872-76-73
tel./fax 61 872-78-51
e-mail: info@drob.com.pl

 

PRZEDSTAWICIELE HANDLOWI

Elżbieta Ilnicka - WROCŁAW
tel. (71) 351-21-59
email: ilnicka@drob.com.pl

Krzysztof Porawski - TULCE
tel. 602 775 095

Copyright © 2012 Drob S.A.

projekt i wykonanie: artiworks.pl